Nie zwalniaj tempa

W ostatnich latach przeprowadzono wiele badań, które jednoznacznie wskazują, że siedzący tryb życia zagraża zdrowiu. Związek pomiędzy pracą biurową a ryzykiem rozwinięcia się chorób jest tak silny, że niektórzy eksperci nazywają siedzenie „nowym paleniem”. Długotrwały brak aktywności od dawna łączy się z chorobami serca i niektórymi odmianami raka.

To by było na tyle, jeśli chodzi o złe wiadomości - dobra wiadomość jest taka, że firmy takie jak LifeSpan Fitness opracowują kreatywne rozwiązania, by walczyć z tym powszechnym problemem. Na szczęście negatywne skutki siedzącego trybu życia można odwrócić poprzez aktywność fizyczną.

Bieg po zdrowie

W 2012 roku producent bieżni treningowych, firma LifeSpan, zauważyła, że jej klienci zaczęli korzystać ze sprzętu w nietypowy sposób, a mianowicie przenieśli bieżnie z domowego zacisza do biur.

„To był dopiero początek” – wyjaśnia Jaimie Airmet, dyrektor kreatywny w LifeSpan. „Nasi klienci dosłownie przecierają nowe szlaki”.

Wychodząc im na przeciw, wyznaczamy nowe kierunki rozwoju na rynku. Konstrukcję bieżni należało dostosować do nowych warunków - pracownicy biurowi pokonują krótsze dystanse, biegnąc wolniej, co stanowi dla bieżni spore obciążenie przez kilka godzin dziennie.

„Stosowane dotychczas taśmy przestały nadążać za takim rozwojem sytuacji” – mówi Jamie. „Zaczęliśmy szukać nowej taśmy, która zaspokajałaby potrzeby naszych klientów. Sprawdziliśmy kilka produktów, ale to taśmy oferowane przez Habasit okazały się bezkonkurencyjne. Biorąc pod uwagę cenę, żywotność produktu i jego wytrzymałość, był to oczywisty wybór, nie wspominając, że taśmy Habasit są praktycznie bezobsługowe”.

W ciągłym ruchu

Klienci szybko docenili nowe taśmy. Badania potwierdzają, że biurko wyposażone w bieżnię zwiększa wydajność w miejscu pracy powodując wzrost aktywności mózgu, poprawę pamięci krótkotrwałej i zmniejszenie ryzyka depresji. Chociaż katalog produktów firmy LifeSpan powiększył się o biurka wyposażone w rower, biurka do pracy na stojąco i platformy balansowe, Jamie potwierdza, że pierwowzorem ich wszystkich jest biurko z funkcją bieżni.

„Dostrzeganie indywidualnych potrzeb pracowników się opłaca – mówi Jamie – wprowadzenie na rynek biurek w stylu fitness spowodowało ogromną zmianę. Poprzez lepsze dotlenienie mózgu zwiększa się efektywność pracowników oraz ich zaangażowanie w pracę”.

Zwolenników tego typu aktywności fizycznej przybywa, a argumenty sceptyków łatwo podważyć.

„Odwiedzając targi i wystawy obserwuję ludzi, którzy przechadzają się pisząc jednocześnie SMS-y. Widząc nasz produkt mówią zazwyczaj: »O, nie wiem, czy byłbym w stanie jednocześnie iść i używać komputera«. Wówczas zapraszam ich na bieżnię wręczając telefon i wyjaśniam, że to jest jak pisanie SMS-ów w czasie spaceru, z tą różnicą, że nie będą obijać się o różne rzeczy”.

Zwiększ wydajność

Dzięki temu, że prędkość bieżni można dostosować do wykonywania prawie każdej czynności, zwiększona wydajność mózgu jest jedną z najlepszych zalet chodzenia w pracy. „To nie jest szybko przemijająca moda” – mówi Jamie. „Środowiska pracy, w których przyjmuje się tylko pozycję siedząca, pojawiły się dopiero kilka dekad temu. Po prostu nie zostaliśmy do tego stworzeni”. (ST)

Sonja StrimitzerMarketing
www.lifespanfitness.com

Nie zwalniaj tempa

Be Healthy and Productive at Work with LifeSpan

wczytywanie strony

proszę czekać...

HIGHLIGHTS / archiwum

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit